Coco Chanel
Men
 
ELITE Collection
 
Francia nyelvleckk
 
Ltogatok
Induls: 2004-07-25
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Chat
Nv:

zenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
FAN-CLUB

CSATLAKOZZ ITT




 
Rdi
 
Chanel letrajzi filmjei

Chanel jelmezei

Coco Chaneltl vrtk, hogy fellendtse a filmipart a 30-as vek gazdasgi vlsga idejn. Sam Goldwyn 1 milli dollros szerzdst ajnlott fel neki, hogy ltztesse a United Artistnak dolgoz filmcsillagokat. Goldwyn azt remlte, ha Chanel ltzteti a sztrokat, akkor majd egyre tbb n fog moziba jrni. Rszben azrt, hogy lssk a filmeket s a sztrokat, rszben pedig, hogy lssk, mi a legjabb divat. Gloria Swanson volt az els, akinek Chanel tervezte meg a jelmezt.

A Ma este vagy soha utn viszont Chanel s Goldwin felbontottk a szerzdst, hiszen mindketten belttk, hogy Chanel visszafogott elegancija nem rvnyesl a mozivsznon. Noha a film vilgban szrevtlennek bizonyultak Chanel ruhi, a mindennapokban tbb sztr is a divattervez rajongja lett. Greta Gartbonak egszen addig tervezi meg az ltzett, mg a sznszn vissza nem vonul. Marlene Dietrich pedig Gabrielle Chanel egyik legjobb bartnje s gyakori vevje lesz.

Coco Chanel a vilghbor utn visszavonul. Ezutn viszont a divattervezt az j hullm rendezi fedezik fel. 1958-ban Louise Malle kri fel, hogy a Szeretkbe tervezze meg Jeanne Moreau ruhjt.

Hrom v mlva Alain Resnais-vel dolgozik egytt a divattervez. A Tavaly Marienbadban szerepljnek, Delphine Seyrignek a jelmezt tervezi Chanel.

1962-ben Luchino Visconti kri fel Chanelt arra, hogy tervezze meg Romy Schneider ruhit, a Boccaccio 70-beli alaktshoz.

 


 

Chanel letrajzi filmjei

 

- A magnyos Chanel

A kultikus divattrevezn els filmje, 1981-ben A magnyos Chanel (Chanel Solitare) (Marie-France Pisier, Timothy Dalton, Karen Black, Rutger Hauer) cmmel jelent meg. Rendezje: George Kaczender. Egy igazi filmdrma. Egy ambiciozus Francia divattervez romantikus s karrierista trtnett mutatja be, melyben Coco lett, szeretit, sikereit is megismerhetjk.

 


- Coco & Igor

Coco Chanel belebolondul a gazdag s jkp Boy Capelbe, kinek nagy szerepe volt a befutsban, de 1919.-ben egy motor balesetben meghalt.Igor Stravinsky munkja prhuzamos Coco radiklis tletvel.Coco rszt vesz a The Rite botrnyos bemtatjn, egy sikkes fehr ruhban.A zent s a belattet kritizljk, hogy tl modern, tl klfldi, Coco-t ez mozgsitja, de Igor vigasztalhattlan.Igor s Coco kzt a vonzalom azonnali s elspr. Br a film nem ragaszkodik a trtnelmi hsghez, az letbl csak egy kiemelt tmt dolgoz fel filmdrma. A szereposzts igencsak ignyes Anna Mouglalis (Chanel) s Mads Mikkelsen (Igor) a fszerepli a filmnek.

Coco Chanel s Stravinsky titkos trtnete - sznes, feliratos, francia romantikus drma, 120 perc, 2009

Anna Mouglalis (mint Coco Chanel) s Mads Mikkelsen (mint Igor Sztravinkszkij)

Anna Mouglalis (mint Coco Chanel) s Mads Mikkelsen (mint Igor Sztravinkszkij)

 Ez a film mr az rett, sikeres, befutott Chanelt mutatja be, trtnetesen az 1913 s 1925 kztti idszakot.

A portrfilmbl megtudjuk milyen mly s szinte szerelem fzte egymshoz Coco-t s az orosz zeneszerzt, Igor Sztravinskij-t. Az viszonyukat dokumentltk knyv formban is (Coco and Igor’ by Chris Greenhalgh), mely segtsget adott a rendeznek, Jan Kounen-nek a trtnet hiteles megjelentsben, azonban mgsem ragaszkodott teljes mrtkben a trtnelmi hsghez.

 A fszerepben, a Coco Chanel-t alakt Anna Mouglalis, mg Igor Stravinsky szerepben Mads Mikkelsen.

A "butikos"
"Kt nagyformtum egynisg kapcsolatrl filmet forgatni hls feladat, hiszen ha a film nem sikerl a vrakozsnak megfelelen, a kznsg termszetes pletykahsge mg bven "elviszi a htn" a filmet. Jan Kounen j filmjben azonban nem bz semmit a kznsgre, s fogyasztsra kszen tlalja a hres divattervez s a zeneszerz szerelmi trtnett, "koppans" tanulsggal."
Igor, a tapta
"Kztudott, hogy Stravinsky utlta a filmzent, nem tekintette nll mvszetnek, hanem csupn amolyan taptnak, httrnek, amely akkor teszi a legjobban, ha gy viselkedik, mint az tteremben jtsz zenekar, tapintatosan szolgltat alfestst a fogsokhoz. s most Igorunk is tapta lett."
Egy mvszetprtol erotikus naplja

 KvetkezKvetkezKvetkez


- Coco Chanel

2008 szn kerlt az amerikai kznsg el Coco Chanel tv film. A film Coco Chanel egsz lett nyomon kveti, a gyerekkortl, a hires tervezi vlsok keresztl egszen a II. Vilghbor utni nagy vissza trsig. Termszetesen a romantika s a heves rzelmek sem hinyozhatnak a filmbl, hiszen a jelents nagy szerelmei mind megjelennek a filmvsznon. Ebben az alkotsbna a fiatal Chanelt egy szlovk sznszn Barbora Bobulova jtsza, mg az idsebb tarvez nt Shirley MacLaine szemlyesiti meg.

1. Comeback [9:03]
2. Kemnyen idzti [6:51]
3. n nekes, [8:38], vagyok
4. Velem, [7:12], l
5. A legjobb bartom, [9:10]
6. Divatnyilatkozat [8:16]
7. j rzsek [10:28]
8. Threatened [9:18]
9. A sajt [8:36]
10. Egy gy [9:15]
11. Egy mvsz munkja [:15]
12. Menjnk el [7:27]
13. let emberek nlkl [9:57]
14. Chanel #5 [9:00]
15. Mindig Together [11:43]
16. Vg hitelt ad [11:41]

 

 

Shirley MacLaine - Coco Chanel (1954)

Barbora Bobulova - Younger Coco

Malcolm McDowell - (Music)

Marc Bouchier - Olivier Sitruk
Boy Capel - Sagamore Stvenin

Etienne Balsan - Valentina Lodovini

 

Letlts innen:

01 -

02 -

03 -

04 -

05 -

06 -

Plusz a kt felrat a filmhez:

Cd1 -

Cd2 -

 

 

 


 - Coco avant Chanel

Audrey Tautou ltal megszemlyestett Coco avant Chanel (Coco a Chanel eltt), kapja majd a legtbb figyelmet. A filmet 2008 szeptemberben kezdtk forgatni. A cm itt is elmondja a lnyeget: Anne Fontaine (rendez) Coco korai veire, nehz sorbl val felemelkedsre koncentrl, a mr forg jvre moziba kerl filmben. F storya arra fog koncentrlni, milyen hatsal volt az 1971 ben, 87 ves korban elhnyt divattervez n a divetiparra, miutn 1910-ben megnyitotta els divatszalonjt. Boy Capel termszetesen itt is nagy szerepet kap, Alessandro Nivola (Goool!) alaktja. Hogy klsleg is rendben lesz a film arrl nem csak Tautou bjos frtcski, hanem a kosztm tervezs felgyel Karl Lagerfeld is gondoskodik majd. 2009 elejn mutatjk majd be a filmet, s megismerhetjk belle az ssze frfit, aki anyagilag s romantikusan tmogatta Coco letnek, karierjnek ptse elejn. A 22 milli dollros filmet, amit Warner Bros forgalmazza, melyet kvncsian vrunk! Mindenki azon tpreng, hogy a tavalyi nagy letrajzi filmet a La vie en Rose (eredeti cm La Mme)mely Edith Piaf nekesn krnikit filmesitette meg, utolri e majd!

Kijtt az elzetes a Franciaorszgban egy hnap mlva mozikba kerl Coco avant Chanel-hez, amelyben Audrey Tautou formlja meg a fiatal divatterveznt. Br a klip franciul van felirat nlkl de lvezhet.

 Coco Chanel a hazai mozikban!

Egy kzp-franciaorszgi kislny, aki rvahzba kerl a nvrvel, s minden vasrnap hiba vrja, hogy rte jjjn az apukja. Egy kvhzi nekesn, elhal hanggal, aki egy csapat rszeg katona eltt lp fel. Egy alacsony varrn, aki egy vidki szab hts mhelyben szegi fel a ruhkat. Egy kezd kurtizn, aki tl sovny, s akinek menedket vdelmezje, Etienne Balsan nyjt a knnyvr ncskk s az jszakai csszrok vilgban. Egy szerelmes asszony, aki azt lltja, hogy sosem lesz senki felesge, klnsen nem Boy Capel, a frfi, aki pedig imdja. Egy lzad, akit a kora trsadalmi elvrsai bklyba zrnak, s aki a szereti ingt hordja.   Ez Coco Chanel trtnete, aki azeltt testestette meg a modern nt, mieltt azt kitallta volna a vilg szmra.    Emlkek, szerelmek, szenvedly, parfmk, szabsmintk. 1950-es vek Prizsban jrunk, Coco Chanel mr 70 ves, de mg most is hihetetlen szmra, hogyan vlt a divat vilgnak kirlynjv.  A legends Chanel-divathz megalaptja vgre filmvsznon, Audrey Tautou mesteri jtkban. Ez a remekm nem csak Coco varzslatos letbe vezet be minket, de lthatjuk kzdelmt a trsadalommal, melyet sajt elvei alapjn megvet s rszesei lehetnk fjdalmas bnatnak is.

Coco Chanel

francia feliratos filmdrma

Bemutat: 2009-06-25

  • Eredeti cm: Coco avant Chanel
  • Hossz: 105 perc
  • Besorols: 12
  • Gyrt: Haut et Court

Szereplk: Alessandro Nivola, Benoit Delhomme, Audrey Tautou, Marie Gillain, Emmanuelle Devos
Forgatknyv: Anne Fontaine | r: Edmonde Charles-Roux

 Innen letltheted a filmet:

01 - http://www.megaupload.com/?d=RAZ9ONQ0
02 - http://www.megaupload.com/?d=BY6XU7TV
03 - http://www.megaupload.com/?d=59R5S4TI
04 - http://www.megaupload.com/?d=THSMF0WV
05 - http://www.megaupload.com/?d=GSPT1U7K

Francia letrajzi film egy kultikus alakrl - hatatlanul is a Piaf jut az esznkbe, a tkletes, kprzatos letrajzi film. Mindabbl, ami miatt a Piaf c. film nagyszer, ha a Coco csak minimlis mrtkben is kpes felmutatni valamit, mris nyert gye van, hiszen a kznsg elfogult, a tma j, egyszeren nem lehet elrontani. Vagy?

Arra fel vagyunk kszlve, hogy az elejn, pr percig egy viszonylag szraz letrajzi filmet ltunk majd, amely elssorban a fszerepl szemlyisgnek httert (gyerekkor) igyekszik bemutatni a trtnelmi hitelessg kedvrt, no s azrt, hogy hamarosan lthassuk, mibl lett a cserebogr. Ez a szraz letrajzi "rsz" a Piaf-ban a szrazsgnak mg a kzelbe sem kerl, itt azonban mr nem is szraz, hanem inkbb semmilyen, s ami a legrosszabb: ez nemcsak a fim eleje, hanem az egsz film. Arra, hogy a trtnet, a fhs lete beinduljon, hogy a dolgok a helykre kerljenek, hogy vgre kibontakozzon elttnk egy szemlyisg, s lthassuk t letnek klnbz fontos helyzeteiben, hiba vrunk. A film koncepcija tulajdonkppen egy fogyasztvdelmi trkk: Coco a Chanel eltt, azaz Coco, mieltt azz vlt volna, akiknt ismerjk. Azaz Coco - a Coco-sztori nlkl. Amikor a nz a vgn gy ll fel, hogy de hisz semmit sem kaptam Coco Chanel-bl, azaz abbl, amirt beltem, rdbben, hogy a termk lersa tulajdonkppen nem is volt megtveszt ... ez csak Coco, a Chanel eltt.

rdekel a divat, a trtnelem, szereted a Chanel-ruhk vilgt? Akkor a Coco Chanel nem a te filmed. A Coco Chanel leginkbb egy cenzrzott sztori benyomst kelti, egy olyan sztorit, amelybl minden lnyeges ponton hinyzik az let, a valsgossg. Olyan, mintha valaki megrt volna egy trtnetet, boldogan felhvta volna a bartait, hogy "megvan a sztori, a htvgn megmutatom" - aztn kopognak az ajtajn, a trtnet alapjul szolgl szemly gyvdei, s egy radrral a kezkben vgiggyaluljk az egszet, a bartok pedig mr csak egy lelapostott, rtelmezhetetlen trtnet-masszt kaptak volna. Ami miatt egy letrajzi film j, az pont az, hogy valsgos, hogy betekintst knl valakinek az letbe, a fejbe, st, nemcsak betekintst, de egy egsz kirndulst odabent. A Coco-film ehhez kpest egy lefggnyztt, lestttett ablakot knl csupn, amelyen nem lehet beltni, belpni pedig mg annyira sem. Tetejbe mindennek, a trtnet nemcsak hinyos, azaz nemcsak radrt hasznltak a cenzorok, de ceruzt is, s amit kiradroztak, annak helyre bertk a maguk kiagyalt verzijt (nyilvn Coco Chanel jogutdjainak vagy vgrendeletnek megfelelen).


Coco Chanel (Gabrielle Bonheur Chanel), miutn a 20-as vekben befutott, mdszeresen rta t korai veinek trtnett egy kitallt verzira. Ennek oka elssorban az volt, hogy a szegnysg stigmjtl szabaduljon, Gabrielle Bonheur Chanel ugyanis szegnyhzban szletett.

Mindenfle fedsztorikat adott el, melyek lnyege, hogy nem nyomorban szletett s nevelkedett, s hogy szrmazsa is megfelel. Halljuk pldul a "bor-nagytermelk sarja voltam" cm trtnetet is a filmben, s az sszes tbbit, amit mind maga tallt ki s terjesztett el.

Mrmost, itt lljunk meg. Ha valaki a nyomorbl indul, s elkezdi tkozmetikzni a trtnett, az lehet akr egy drmai trtnet mly, tartalmas motvuma is. Ha ltjuk, hogy Coco milyen krlmnyek kzt agyalja ki, s adja el a fikcis verziit gyermekkorrl, az meghat, megindt is lehet, teht mindenkpp lehet benne fantzia. Ehhez azonban szintesg kell, illetve a valsghoz val ragaszkods, mert ha pldul csak azt ltjuk, hogy Coco gy hazudozik gyerekkort, szrmazst illeten, mintha csak szrakozna, abban nincs semmi plne. Akkor a hazugsg csak hazugsg marad. Valaki nem mond igazat, mert az knyelmetlen lenne a szmra, s inkbb hazudik. Ez, gy, nmagban semmilyen mdon nem llt minket a fszerepl oldalra, nem breszt semmifle szimptit.

A film sajnos lemondott arrl, hogy ezeket az rtatlan hazugsgokat drmailag rtelmezhet hfokon tlalja. Pedig a nz jl jrt volna azzal az lmnnyel, hogy tlheti, mit rez a szegny lny, akinek ilyen hazugsgokat kell meslnie, mint hogy egy gazdag csaldban szletett s a nniki neveltk.
A film bemutathatta volna, mit rez Coco, amikor azt mesli, hogy anyjt 2 ves korban elvesztette (mert letagadott 10 vet az letkorbl, szletsi dtumt 1883-rl 1893-ra tve t). Valahnyszor egy-egy ilyen sznezett trtnetet elad, elg lett volna bemutatni a valsgot, s mris ms lett volna a helyzet a kontraszt rvn. Pldul azt mesli, hogy "apm minden nap gy bresztett, hogy Coco - kukurik .." - s kzben mutatjk azt, ahogy a kis Coco felbred a szegnyhzban. Amikor anyjrl beszl, aki Amerikba kltztt, ahol nagyon gazdag lett, nyugodtan mutathatnk t s az anyjt a nyomorban, majd azt, ahogyan szegny anyja tdbajban szenved. Ebben lenne valami - lett volna valami.


A film azonban lemondott az igazsg, a szemlyisg, a trtnet s trtnelem feltrsrl, s megmaradt a hazudozsok szintjn, s nemcsak a gyermekkort illeten, de mindennel kapcsolatban, amit a filmben ltunk. Egyszer pldul megismerjk Balsan-t, a playboyt, akihez Chanel odakltzik a Prizs melletti birtokra. A fick egyszer, lvhajhsz figura, de nem felttlenl rossz ember - csak egyszer. Chanelt befogadja, de a cseldek szintjn tartja, s minden este magv teszi, mgpedig fizetsg gyannt, gy, hogy ez jr neki (a film ezt normlisan mutatja meg, teljesen normlisan, ezen a ponton a film teljesen rendben van). Ksbb aztn beindul a kavarods, a kevers, az elmoss (az gyvdek keze nyoma - ne feledjk, a Chanel mekkora cgris, nagyhatalom!). Balsan tbbszr is elkldi Chanelt-t, aki tbbszr is visszajn, mrmint az llmsrl, azaz el sem megy. Egyszer pldul visszajn, s zsokruht lt, majd odalovagol Balsan trsasghoz, akik ppen kilovagoltak, s egy fa rnykban csevegnek.
Mi ebben a plne? Kidobtk az ajtn s visszajtt az ablakon? Az egsz gy van belltva, mintha ez valami nagy fordulat lenne. Eltte kiprblta a lovagolst, s megkrdezte a lovszt, hogy meg tud-e tanulni kt nap alatt (mert ennyi idt adott neki Balsan a tvozsra). Azt hittk, Chanel zsok lesz, vagy valami. Az egszbl viszont csak annyi jtt ki, hogy az lloms helyett Balsan szobjba ment, magra kapott egy zsok-cuccot, s befurakodott az rnykban hslk kz. Az egsz nagy felhajts ennyirt volt?

A film vgig kitart a kevers-kavars brzolsi stlus mellett, s valjban senkinek a jellemt nem rajzolja meg gy, hogy az sszelljon. Balsan pldul olyan, amilyen, aztn egy zben, amikor felmerl, hogy Chanel elhagyja t, egy msik frfinak azt mondja, ne trje ssze a lny szvt. Azaz lemond a lnyrl, az boldogsgnak rdekben, s mg az is kiderl, hogy szereti (s nemcsak hasznlja). Hirtelen egy szappanopera kzepn talljuk magukat, sok cukorral, st, tejsznhabbal. melyt.


Ha azonban eddig nem fogtunk volna gyant, jn egy jelenet, ami mindent visz. Coco elhagyja Balsan-t, aki ppen felesgl akarja krni. Mindezt teszi gy, hogy j szerelme, "Boy" (Arthur Capel) is jelen van. Idig ez mg egy sima drmai jelenet lehetne ... de a jelenet vgn csattan a ostor: amikor Chanel jelzi, hogy tnyleg lekopik, Boy azt feleli, a pnzt, amire szksge lesz a boltja beindtshoz, majd odaadja neki.

Figyelemremlt jelenet. gy lltjk be, hogy a lny most szakt elz pasijval, s ezrt knyelmetlen lenne pont tle klcsnt felvennie, pont t alkalmazni befektetknt - de semmi gond, hiszen a pnzt, ami a nnek ahhoz kell, hogy beindtsa az zlett, az j szeretje is simn oda tudja adni. A jelenet ersen szaglik a PR manipulcitl. Ha ugyanis Balsan eddig jfej volt, s a hzassgi ajnlatnak visszautastst is jfej mdon veszi, akkor a lny tle krhetne leginkbb pnzt, hiszen r mr tnyleg mint a bartjra tmaszkodhat, rdek nlkl. Az viszont, hogy a "klcsnt" az j szeret ajnlja fel, meglehetsen nyilvnvalv teszi, hogy a szereti viszony s az anyagi tmogats kztt komoly sszefggs feszl. Azon kapjuk rajta teht a filmet (ismt), hogy valamit megprbl elbagatellizlni. Ez nem szp dolog. Klnsen egy olyan n letrajzval kapcsolatban, aki sajt letnek tsznezst, st, trajzolst mr fiatalkorban elkezdte - s ezzel a gyakorlattal sosem hagyott fel.

Gabrielle Chanel letnek legnagyobb utlagos trtnet-trsa az volt, amikor 1943-ban tett egy utat a madridi Holtel Ritz-be, azzal a cllal, hogy egy korbbi manvert fedezze, hogy utlag ms sznben tntesse fel. A manver, amit megprblt ms sznben feltntetni, brkinek sokkot okozhat, aki valaha szimpatizlt a Chanel vilgval. A manvernek volt m rendes neve is: Operation Modellhut - azaz divatkalap hadmvelet.

1943-at runk - Prizsban. Chanel 1939 ta nem mkdteti zleteit, lvn, hogy az id nem kedvez a divatnak A prizsi Hotel Ritz-ben ldegl. Akkori szeretje egy nmet fick. Egy nmet tiszt. Egy nmet tiszt, aki a titkosszolglatnak dolgozik - Hans Gunther von Dincklage (forrs: wikipedia). Prizs, Franciaorszg megszlls alatt llt, ugyebr. A nmetekkel val bartkozst gy hvtk, kollaborci, s a legmegvetendbb bnnek szmtott (s szmt, brhol, brmikor, brmely elnyom hatalommal kapcsolatban). Azzal, hogy Chanel egy nmet tiszt szeretje volt, mr nmagban kivvta a francia np ellenszenvt, haragjt, s azt, hogy a hbor utn, rendszervltskor mint kollabornst megklnbztessk, s erklcsileg felelssgre vonjk. Chanel egybknt 1945-ben Svjcba kltztt, s ott ldeglt "szmzetsben" 1954-es visszatrtig.

Mr ennyi is durva lenne, a trtnet azonban ennl sokkal-sokkal durvbb. A szereti viszonynl jval tbbrl volt sz Chanel s Hans Gunther von Dincklage kztt. Chanel konkrtan e tisztnek ksznhette, hogy a Ritz-ben lakhatott. Amg Franciaorszg szenvedett, amg az emberisg szenvedett, Chanel a Ritz-ben ldeglt, Prizs szvben, ksznheten a nmet tisztnek. Emellett megtarthatta egyik varrodjt - a francia Rivirn, ugyancsak e nmet tisztnek ksznheten.

E nmet tiszt km volt. Chanel pedig az "egyik bartnjt" (ez a n az, akinek sz szerint mindent ksznhetett) megkrte, hogy jjjn fel hozz Prizsba. Ezt a nt gy hvjk, Vera Lombardi, aki olasz neve ellenre angol sarj volt, hzassgon kvli gyermeke volt Adolhpus Cambridge-nek, Cambridge els mrkijnak, Teck hercegnek. Vera Bate Lombardi a leges-legfeslbb krkbe juttatta be Chanelt. Chanel Vera Lombardi kapcsolatai rvn vlhatott olyan divat-birodalomm, mint amilyenn vlt ( volt az els, akinek sajt nevn parfmje jelent meg, 1921-ben). Vera Lombardi radsul mg ennl is jval tbb volt Chanel szmra. Vera volt az mzsja, az angol stlust varrta meg ruhkban, az stlust msolta, itta magba. Vera volt az alfja s omegja.

Amikor Vert meghvta, hogy jjjn hozz vissza Prizsba, Vera nemet mondott. Ezutn Vert letartztatta a Gestapo, mint angol kmet, s brtnbe zrtk. Arrl, hogy mit jelent, ha valakit a Gestapo letartztat, jobb nem beszlni. Ezt kapta Vera Lombardi - Chaneltl. Ja, hogy mi kze Chanel-nek az gyhz? Chanel azrt akarta Lombardit maghoz hvni, hogy rajta keresztl Churchill-lel is kontaktusba kerlhessen (Vernak r kellett volna vennie Churchill-t, hogy ltogassa meg). Az egsz nem is Chanel tlete volt, de mg csak nem is tarttisztj, Hans Gunther von Dincklage-, hanem a nci titkosszolglati nagykutya, Walter Schellenberg "tlete" volt. Ez nem is tlet volt, hanem hadmvelet, s azt a nevet viselte, hogy "Operation Modellhut" - divatkalap hadmvelet.

Amikor Chanel 1954-ben visszatrt Prizsba, a show-ja megbukott, a francik visszautastottk, azrt, amit tett, azrt, mert kollaborns volt. Brsg el akartk lltani hbors bnrt, de ezt az angol kirlyi csaldbl valakik megakadlyoztk. Azt, hogy Chanel ismt befutott, nem a franciknak, hanem az amerikaiaknak ksznhette.

Coco Chanel lete a trtnet-hamistson alapszik, mint ez a film is. A filmben pldul nem nagyon ltjuk, hogy Chanel hogy fut be. Azt hihetnnk, hogy ez azrt van, mert ez, amit most ltunk, ez mg azeltt volt. Pedig ez durvn nem igaz. Els divat-zlete s varrodja Prizsban Balsan-hoz ktdik, Balsan egyik laksban hozta ltre (?). Legalbbis a Balsan-viszony idejn. Itt eskabtokat ksztett s rult. A filmben ehhez kpest azt ltjuk, hogy kalapokat rul, meg arrl lmodozik, hogy majd Prizsban is nyit egy szalont, s Balsan-nal l, majd amikor szaktanak, vgre eljut Prizsba, de mr az angol szeretje, Boy pnzn. Ez nem igaz, Chanel mr Balsan idejn megnyitotta zlett - s meg is bukott vele. Utna jtt ssze Boy-jal, aki megteremtette szmra a banki htteret ahhoz, hogy jrakezdhesse, gy nyithatott zletet Bretagne-ban, Deauville-ban, s vsrolhatta vissza prizsi zlett is. Ezutn jtt be a kpbe Vera Bate Lolbardi, akinek mindent ksznhetett ...

Mirt maszatol el valaki egy trtnetet? Rejtly - de az tny, hogy a Chanel birodalom nagyhatalom. A maszatols mellesleg mr olyan szinten is nyilvnval, hogy egyltaln micsoda Chanel filozfija, mi az, amitl az ruhi, az ltala kpviselt stlus klnleges, amitl az, ami?
Ha brkit megkrdeznek, azt mondja, Chanel ... a Chanel a termszetessg. Chanel egy feminista volt, aki szembement a konvencikkal, nem akart hzassgra lpni senkivel, maga volt a szabad ni szellem.

Szp ... Szp trtnet, mi tbb, gynyr ... Kkemny PR a mlt szzad 20-as veibl.
Chanel nem a termszetes francia lnyok, hanem a kart nyelt angol arisztokratk, fels tzezer stlust kpviselte (mg akkor is, ha Vera Lombardi minden bizonnyal egy fantasztikus lny volt). A Chanel ilyen mdon nem lehetett forradalom - csak maximum gy, mint forradalom a 19. szzad konvencionlis ni stlusval szemben, ami azrt Prizsban, a kubizmus megszletse utni idkben, lssuk be, nem lehetett valami nagy dobs. Ettl persze lehetett hres, s lett is. E sikert azonban, ne feledjk, nem annak ksznhette, hogy a prizsi lnyok s asszonyok elkezdtek rajongani rte, hanem annak, hogy Vera Lombardi rvn a fels, a legfels tzezer kiszolgljv vlt. A forradalom gy nzett volna ki, hogy a prizsiak megszeretik, felkapjk, s mindenki elkezdi imdni, vgl mg az arisztokratk, nagypolgrok is. Lssuk be, Chanel plyja egszen ms termszet volt.
Ksbb, az 50-es vekben is ugyanerrl volt sz, csak ekkor mr az arisztokrcia helyt tvettk a gazdag amerikaiak, akik boldogok voltak, hogy az arisztokratikus angol stlust megkaphattk - egy francitl, Prizsbl. gy vehettek New York-i, Texas-i nk maguknak (angol) nemessget, (angol) elegancit - egy francia cgristl.

A hamistsok, cssztatsok s PR-indtkbl elkvetett maszatolsok sorban a legdurvbb ez a film, amely megprblja most ezt az vszzados hazugsg-masszt trvnyerre emelni. A hamistsban e film rszrl a legbrutlisabb tett taln, hogy Chanel szerepre (aki kinzett tekintve egy hideg, frfias, nmetes n volt), e trkeny, klti, kedves prizsi zsid lnyt, Audrey Tautou-t alkalmaztk. Mirt kellett elvllalnia ...? Annyira kr, hogy elvllalta ...

Mire j ez a film? Hogy a nzknek mirt j, hogy k mit kapnak, az nem vilgos, a Chanel birodalom nzpontjbl azonban tiszta sor: ez egy reklmfilm, amelynek a clja a Chanel irnti rdeklds gerjesztse. Az j chanel parfmt Audrey Tautou arcval reklmozzk.


 - Coco 1913-1923

Sok mozgs van a Chanel hza tjn. Egy nagyszabs Chanel divatbemutat keretn bell mutattk be Karl Lagerfeld divattervez 10 perces nmefilmjt Gabriell Chanel krai veirl.  Kt rvid szakaszban mutatja be a divattervez lett ami 1913 s 1923-ban jtszdik. A nagy kltsgvets film fszerepli Lagerfeld ismersi, tbbek kztt Brad Koening modell s testre Sebastien Jondeau , Edita Vilkeviciute - aki a fiatal Coco-t alaktja. Tallulah Ormsby - Gore pedig a sajt valdi desanyjnak Lady Amanda Harlech-nek adja fel a kalapot a filmben. Mg a Chanel szalon dolgozi is szerepetkaptak, k alaktjk az 1920 vek munksait. Lagerfeld azt nyilatkozta, hogy nem vehet fel statisztkat mert azok semmit nem tudnak a ruhkrl, hogy hogyan kell hozzjuk nylni. A filmet 2 napig forgattk egy Prizs kzeli stdiban.

"nagyon vicces szrakoztat film, amire az e-amil, szmitgp korban nagyon is szksg van, mondta Lagerfeld! " "Igyekszem minnl korhbben brzolni Coco-t, mert igaz, hogy sok film kszl rla mostanban, de egyikben sem ragaszkodnak elg a trtnelemhez. Nekem viszont az volt a clom, hogy a valdi trtnelmet mutassam be."

 (A teljes film megnzhet!)

 
Chanel No5.
 
Parfmk
 
Ckkek - Elegancia & Stlus
 
Kiegszitk
 
Sztrok
 
Trend
 
Minden ami Chanel
 
Sztr
 
Rzva s Keverve
 
Bon Voyage
 
MSN ikonok

 

Mg tbb ikon a kpek alatt!

 
Cserk
 
Film
 
Verseny
 
Music
 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!